Răspuns :
1. cat costa 1 kg.de mere?
28÷7=4 lei
2. cât costă 11 kg.de mere?
4×11=44lei
R: 44 lei
28÷7=4 lei
2. cât costă 11 kg.de mere?
4×11=44lei
R: 44 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!