La un magazin sunt 1024kg de mere. Imprima zi sa vândut un sfert a doua zi jumatate din întreaga cantitate iar a treia zi restul. Stiind ca un kg de mere costa 3 lei afla cat sa incasat in fiecare zi,. Va rog ajutatima sa o rezolv si va ajut si eu pe voi!!!! Imi trebuie azi!!! Ajutor!!!
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!