La o cantina s au cumpărat mere și pere, în total 96 kg., pentru care s au plătit 336 lei. Cantitatea de pere este de 3 ori mai mare decat cea de mere. Un kg. de pere a costat de doua ori mai mult decât un kg. de mere. Afla cât costa un kg de mere si cat costa un kg de pere.
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!