Răspuns :
10,5lei:3=3,5lei(costa un kg de struguri)
3,5lei*4=14lei(costa 4 kg de struguri)
3,5lei*4=14lei(costa 4 kg de struguri)
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!