👤

La un magazin alimentar s-au adus 24 saci cu faina a 45 kg fiecare . Stiind ca faina se vinde cu 10000 lei kg afla ce suma a incasat magazinul


Răspuns :

24×45=1080kg faina
1080×10000=10800000 lei incasati de magazin